form_maker - en to nl translation catalogue (93 entries)

en: Street Address
nl: Adres

en: Street Address Line 2
nl: Adresregel 2

en: City
nl: Plaats

en: State / Province / Region
nl: Staat / Provincie / Regio

en: Postal / Zip Code
nl: Postcode

en: Country
nl: Land

en: Connection type
nl: Soort verbinding

en: Type
nl: Soort

en: January
nl: januari

en: February
nl: februari

en: March
nl: maart

en: April
nl: april

en: May
nl: mei

en: June
nl: juni

en: July
nl: juli

en: August
nl: augustus

en: September
nl: september

en: October
nl: oktober

en: November
nl: november

en: December
nl: december

en: Error, incorrect Security code.
nl: Fout, onjuiste beveiligingscode.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
nl: Uw IP staat op de zwarte lijst. Neem contact op met de websitebeheerder.

en: The file exceeds the allowed size of
nl: Het bestand overschrijdt de toegestane grootte van

en: Sorry, you are not allowed to upload this type of file.
nl: Sorry, je hebt geen toestemming om dit type bestand te uploaden.

en: Error, file cannot be moved.
nl: Fout: het bestand kan niet worden verplaatst.

en: This field %s requires a unique entry and this value was already submitted.
nl: Dit veld %s verwacht een unieke invoer en deze waarde is al gebruikt.

en: Error, file destination does not exist.
nl: Fout: de bestemming bestaat niet.

en: Nothing was submitted.
nl: Er is niets verzonden.

en: Your form was successfully submitted.
nl: Uw formulier is verzonden.

en: Error, email was not sent.
nl: Fout: e-mail is niet verzonden.

en: Your email address is already verified.
nl: Uw e-mailadres is al geverifieerd.

en: Your email has been successfully verified.
nl: Uw e-mail is met succes geverifieerd.

en: Your email verification has timed out.
nl: Uw e-verificatie is verlopen.

en: Verification link is invalid.
nl: Verificatielink is ongeldig.

en: field is required.
nl: veld is verplicht.

en: This is not a valid email address.
nl: Dit is geen geldig e-mailadres.

en: You cannot select former dates. Choose a date starting from the current one.
nl: Je kunt geen vroegere data selecteren. Kies een datum vanaf de huidige.

en: The
nl: De

en: value must be between
nl: waarde moet zijn tussen

en: Quantity
nl: Hoeveelheid

en: Your score should be less than
nl: Je score moet kleiner zijn dan

en: Title
nl: Titel

en: First
nl: Eerste

en: Last
nl: Laatste

en: Middle
nl: Middelste

en: Area Code
nl: Netnummer

en: Phone Number
nl: Telefoonnummer

en: Cents
nl: Centen

en: From
nl: Van

en: To
nl: Aan

en: You have no permission to view submissions.
nl: Je hebt geen toestemming om aanmeldingen te bekijken

en: Entries
nl: Invoer

en: Views
nl: Weergaven

en: Conversion Rate
nl: Conversie rate

en: Export to
nl: Exporteren naar

en: GO
nl: GA

en: of
nl: van

en: submissions are not shown, as the field you sorted by is missing in those submissions.
nl: aanmeldingen worden niet getoond, omdat het veld die je sorteerde ontbreekt in die aanmeldingen.

en: Canceled
nl: Ongedaan gemaakt

en: Cleared
nl: Verwijderd

en: Cleared by payment review
nl: Uitgeschakeld door betalingsoverzicht

en: Completed
nl: Beëindigd

en: Denied
nl: Geweigerd

en: Failed
nl: Niet geslaagd

en: Held
nl: Aangehouden

en: In progress
nl: In bewerking

en: On hold
nl: Tijdelijk aangehouden

en: Paid
nl: Betaald

en: Partially refunded
nl: Gedeeltelijk teruggestort

en: Pending verification
nl: Bezig met verificatie

en: Placed
nl: Geplaatst

en: Processing
nl: An het verwerken

en: Refunded
nl: Terug gestort

en: Refused
nl: Geweigerd

en: Removed
nl: Verplaatst

en: Returned
nl: Geretourneerd

en: Reversed
nl: Omgekeerd

en: Temporary hold
nl: Tijdelijk aangehouden

en: Unclaimed
nl: Niet geclaimd

en: Show on Map
nl: Toon op kaart

en: Total
nl: Totaal

en: Show Matrix
nl: Toon matrix

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Select a Field
nl: Selecteer een veld

en: Select a Date
nl: Selecteer een datum

en: Show
nl: Toon

en: Please select the field!
nl: Selecteer het veld aub

en: Choices
nl: Keuzes

en: Count
nl: Telling

en: Unanswered
nl: Onbeantwoord

en: Address
nl: Adres

en: Longitude
nl: Lengte

en: Latitude
nl: Breedte
